Kamienie od dawna są wykorzystywane przez człowieka. Dawniej jako narzędzia i materiał do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, później jako ozdoba lub talizman. Według wierzeń, każdy kamień posiada zdolność gromadzenia i przekazywania energii. Tak też jest z jest z chalcedonem.

Chalcedon – charakterystyka

To piękny aczkolwiek pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał. Zbudowany jest z kwarcu i moganitu. Występuje w skałach wulkanicznych. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Chalkedon położonej nad Bosforem w Turcji. Najstarsze narzędzia wykonane z chalcedonu, odnaleziono w Australii i mają one 32 tysiące lat. W starożytności ten minerał służył również do wyrobu pieczęci. Obecnie wykorzystywany jest jako element biżuterii: bransolet, wisiorków i pierścionków. Kamień może występować w wielu kolorach. Od prawie przezroczystej, po mleczną, niebieską lub zieloną. Charakterystyczną cechą tego minerału, jest to, że pod wpływem wzrostu temperatury i słońca, może zmienić barwę z żółtej na czerwoną.

Czy chalcedon ma właściwości magiczne?

Wiele osób uważa, że tak. Właściwości magiczne chalcedonu polegają na oddawaniu nagromadzonej w nim energii. Naukowo można porównać to do rezonansu. W kamieniu występują te same biopierwiastki, które znajdują się w organizmie człowieka. Chalcedon działa leczniczo na ciało, umysł i duszę. Jest znanym minerałem, wykorzystywanym w litoterapii, czyli gałęzi medycyny alternatywnej zajmującej się leczeniem kamieniami. Posiada właściwości oczyszczające organizm, pomaga w problemach z układem krążenia, śledzioną i woreczkiem żółciowym. U matek karmiących pobudza laktację i wzmacnia instynkt macierzyński. Łagodzi bóle gardła, uszu, dolegliwości górnych dróg oddechowych. Wspomaga prawidłowe działanie układu limfatycznego i tarczycy. Przynosi ulgę w bólach kręgosłupa i chroni przed infekcjami.

Magiczne właściwości chalcedonu, to również jego wpływ na duszę i psychikę. Dodaje pozytywnej energii, otwartości, sił witalnych i wytrwałości. Wspomaga leczenie depresji i negatywnych skutków klimakterium. Łagodzi wrogość i wzbudza poczucie życzliwości. Ułatwia podejmowanie decyzji. Wprowadza spokój i jasność umysłu, dodaje wiary w siebie, a nawet pobudza zdolności telepatyczne.

By wykorzystać moc chalcedonu należy mieć go cały czas przy sobie. Najprostszym sposobem jest noszenie wykonanej z niego biżuterii. Ponieważ  chalcedon jak każdy inny kamień naturalny,przechowuje energię (także negatywną, emitowaną przez chory organ), należy regularnie go oczyszczać. Wystarczy opłukać biżuterię pod bieżącą wodą lub wystawić na działanie promieni słonecznych, by nadal cieszyć się jej magicznymi właściwościami.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *