Karneol jest naturalnie występującym kamieniem szlachetnym (będącym jedną z odmian skały kwarcowej) o czerwonym bądź pomarańczowym, półprzezroczystym zabarwieniu. Poza ewidentnym walorem estetycznym, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego właściwości magiczne. Czym charakteryzuje się karneol i kiedy może okazać się pomocny? ,,Specjalnością” kamienia jest między innymi prewencja chorób. Noszenie karneolowej biżuterii wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, zapobiega nagłym krwawieniom o dużym nasileniu, a także chroni przed różnego rodzaju chorobami i infekcjami. Pozostając przy aspektach zdrowotnych – karneol może złagodzić uciążliwe bóle bezpośrednio powiązane z cyklem menstruacyjnym.

Energia karneolu jest silna, choć jednocześnie bardzo subtelna. Niekiedy bywa on nazywany ,,kamieniem odwagi” – działa rewitalizująco, chroni przed nawrotami wszelkiego rodzaju stanów apatycznych, a tym samym pozwala poczuć się swobodnym i szczęśliwym oraz w pełni wykorzystywać ,,osobiste pokłady kreatywności”. Umożliwia długotrwałe podtrzymanie motywacji i pozytywnie wpływa na wzrost szeroko rozumianego twórczego potencjału. Biżuteria karneolowa jest więc idealna dla każdego, kto stoi przed najróżniejszymi wyzwaniami natury intelektualnej (intensywnym procesem uczenia i koniecznością szybkiego przyswajania nowych informacji czy też mrożącą krew w żyłach serią egzaminów), a także innymi zadaniami wymagającymi sporych zasobów energii i sił witalnych. Karneol pomaga również w osiągnięciu stanu duchowej równowagi. Ułatwia proces uczenia się pełnej akceptacji samego siebie (w tym również swojej sfery cielesnej – niezwykle istotnej, choć nie najważniejszej).

Kamień może również znaleźć swoje zastosowanie w czakroterapii (jego energia wspomaga otwieranie czakr, a zwłaszcza czakry drugiej, z którą jest silnie powiązany). Karneol ułatwia pozbywanie się najróżniejszych blokad energetycznych, co z kolei prowadzi do znacznego zmniejszenia wszelkich napięć, a to z kolei umożliwia osiągnięcie stanu rozluźnienia, szczęścia i akceptacji (ogólne nastawienie życiowe nabiera zdecydowanie optymistycznego charakteru). Pozytywne oddziaływanie kamienia przekłada się na różne sfery życia jego posiadacza, chociażby zawodową, erotyczną czy towarzyską. Karneol, już w starożytności wykorzystywany w charakterze magicznego talizmanu, również dziś może stanowić ochronę przed niedomaganiem ciała i spadkami nastroju. Jego związki z cielesnością pozwolą na zachowanie dobrej kondycji, zaś szeroko rozumiane oddziaływanie energetyczne może stać się przyczyną wzrostu jakości życia i uczynić posiadacza karneolu zdecydowanie bardziej zadowolonym (zarówno z siebie, jak i z otoczenia).


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *