Jeżeli trafiłeś/aś na ten artykuł, oznacza to, że albo chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat kamieni, albo zaciekawił cie ten szczególny, zwany awenturynem, albo (co bardzo możliwe) jesteś osobą początkującą, która chciałaby odnaleźć się w temacie. Kamienie szlachetne są niesamowicie rozległym tematem, dlatego tutaj zajmiemy się jednym z popularniejszych, czyli awenturynem. Kontynuuj czytanie tego artykuł, jeżeli chcesz dostarczyć sobie ogromną dawkę wiedzy.

Czym jest awenturyn?

Jest jedną z odmian kwarcu, minerałem z grupy krzemianów. Został odkryty przez archeologów w wykopaliskach w dolinie Omo w Etiopii. Przyjmuje się, że tamtejsze talizmany ochronne mogą pochodzić z okresu sprzed nawet 2,5 milionów lat. Jego nazwa „avventure” wywodzi się z języka włoskiego i oznacza przygody. Nawiązuje ona do działania tego kamienia, który bardzo często nazywany jest kamieniem możliwości.

Jak rozpoznać Awenturyn?

Identyfikacja konkretnych kamieni szlachetnych może sprawiać problemy, szczególnie na początku nauki. Mimo wszystko każdy kamień posiada mniej lub bardziej charakterystyczne cechy, które ułatwiają ich rozpoznanie. W przypadku awenturynu, jego najbardziej charakterystyczne elementy to przede wszystkim połyskująca powierzchnia oraz jaskrawe inkluzje, czyli ciała obce zawarte w minerale. Najczęstszą odmianą kolorystyczną awenturynu jest zielony lub ewentualnie niebiesko-szary, za co odpowiada zawartość chromowanej fuksyty, jednakże nie jest to jedyna forma kolorystyczna awenturynu, ponieważ istnieją także nieco rzadsze barwy, jak m.in. pomarańczowy, czerwony, fioletowy, czy brązowy. Owa rozbieżność w kolorycie awenturynu zależy od domieszkow innych minerałów, np. czerwony tworzy się dzięki domieszce hematytu. Jest to niezwykle powszechny kamień, ponieważ występuje na prawie każdym z kontynentów, stąd tak duża popularność.

Właściwości magiczne awenturynu

Ten konkretny kamień szlachetny generuje ogromną ilość właściwości magicznych. Bardzo często mówi się o spokoju, który gwarantuje właśnie awenturyn. Co więcej może być pomocą przy wychodzeniu z takich chorób psychicznych jak nerwica czy depresja. Jednak przede wszystkim awenturyn wpływa pozytywnie na uprawianą medytację i polepsza komunikację ze światem astralnym. Niekiedy awenturyn stosowany jest podczas pracy czy podróży, ponieważ ma on działanie ochronne i wpływa na powodzenie. Niezwykle cenione są właściwości awenturynu wpływające na płodność u kobiet i libido u mężczyzn, dlatego dużo par starając się o dziecko korzysta z pomocy właśnie tego kamienia.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *